Blog

Strona główna Blog Praca event managera.

Praca event managera.

Kim jest właściwie event manager? Ktoś kto nie zna branży pomyśli, człowiek wykonujący ciekawą pracę. Na co dzień organizuje różnego rodzaju imprezy masowe, konferencje czy integrację dla pracowników. Poznaje znane osobistości, gwiazdy telewizji. Ich praca to wieczna zabawa...Nie do końca jest jednak tak jak nam się wydaje.


event manager

Praca event managera to przede wszystkim nie normowany czas pracy. Pojawia się tu jedna z najważniejszych cech tego zawodu – dyspozycyjność, często sformułowana jako zadaniowy tryb pracy. Oznacza, to nic innego jak zakończenie pracy dopiero w momencie jeżeli wykona się powierzone zadania. Jednym słowem pracy event managera nie można zamknąć w 40 godzinach tygodniowo. Nie jest to praca od 8:00 do 16:00. Kolejną cechą jaką powinien posiadać event manager to odpowiedzialność za powierzone zadania oraz zaangażowanie we wspólne osiągnięcie celu. Popełnienie nawet najmniejszego błędu podczas realizacji eventu może przynieść katastrofalne skutki zarówno dla agencji, jak i samego event managera. Z tym wiąże się następna predyspozycja dla tego zawodu mianowicie sumienność i terminowość. Jak dobrze wiemy często zdarza się że klienci zgłaszają się do nas tydzień czy dwa przed eventem i błagają by wspomóc ich przy organizacji. I co zrobić? Odmówić? Zależy nam przecież na zleceniu, na kolejnej realizacji ciekawego projektu, zdobyciu doświadczenia oraz zwiększeniu rozpoznawalności marki agencji. Dlatego podejmujemy się wyzwania i działamy nie rzadko pod wpływem stresu. Dlatego również opanowanie, dobra umiejętność planowania pracy oraz ciągła kontrola poszczególnych etapów realizacji zadania mogą być kluczem do sukcesu.


event manager

Nie możemy zapomnieć również o tym, że praca event managera to praca dla osób komunikatywnych, otwartych na ludzi, potrafiących łatwo nawiązywać kontakty, dbających o pozytywną atmosferę w zespole. Naszą pracę na pewno ułatwi przejrzysty system komunikacji zarówno między poszczególnymi członkami zespołu oraz kierownictwem jak i dostawcami choćby puf reklamowych. Warto wcześniej zapoznać się z ofertami oraz poznać terminy realizacji poszczególnych kontrahentów. Musimy wiedzieć ile potrzebujemy czasu na wykonanie namiotu, na leżaki z logiem klienta, flagi czy kubki z nadrukiem. Warto nawiązać stałą współpracę z zaufanym cateringiem, hostessami. Asertywność i pokora to również nieodłączne cechy dobrego event managera. Trzeba pamiętać, że są ludzie, którzy choćby przez większe doświadczenie wiedzą od nas lepiej. Warto się od nich uczyć, szukać usprawnień, być otwartym na nowości. Uczenie się na błędach swoich i innych ludzi to sztuka. Nie bójmy się więc porażek, doskonalmy wciąż swoje umiejętności. A asertywność to nic innego jak posiadanie i wyrażanie własnego zdania oczywiście w sposób nieraniący innych, a także umiejętność przyjmowania krytyki, ale i pochwał, umiejętność odmawiania również w grzeczny sposób.


Oczywiście dodatkowe umiejętności również są na wagę złota. Znajomość języków obcych, odpowiednie wykształcenie czy skończone kursy, zainteresowania związane z branżą to również niezaprzeczalne atuty przyszłego event managera.


event manager