Blog

Strona główna Blog Jak konserwować pufy reklamowe?

Jak konserwować pufy reklamowe?

Często nasi klienci pytają nas czy nasze pufy, kostki, leżaki można czyścić? Oczywiście, że tak przecież jest to inwestycja na lata. Siedziska reklamowe mają służyć naszym klientom zimą, latem, w biurze, na pikniku przez długi czas...Nadruk, który stosujemy wnika głęboko we włókna tkaniny więc nie ma prawa ulec jakiemukolwiek uszkodzeniu podczas czyszczenia. Najważniejsza rzecz to pamiętajmy, aby nie czyścić naszych poliestrowych produktów chemicznie. Zalecamy prać je ręcznie – lekko wygniatać, nie trzeć, nie wykręcać. Miejsca silnie zabrudzone można pocierać gąbką w kąpieli piorącej 40° C.


Post Thumbnail Image

Należy używać środka przeznaczonego dla delikatnych produktów, w ilościach podanych na opakowaniu. Pufy zalecamy płukać 2-3 razy w ciepłej wodzie i raz w zimnej. Nie należy ich wirować ani wykręcać. Siedziska proponujemy suszyć w pozycji pionowej w temperaturze pokojowej. Puf nie zalecamy prasować.


Post Thumbnail Image

Warto również zwrócić szczególną uwagę na zalecenia specjalne odnośnie naszych siedzisk z nadrukiem. Niedopuszczalne jest czyszczenie tkanin w rozpuszczalnikach organicznych, jak również zapieranie plam miejscowych, ponieważ tego typu wykończenie jest nieodporne na rozpuszczalniki. Nie należy również dopuszczać do silnego zabrudzenia. Nie chlorować oraz nie stosować wybielania. Pufy reklamowe należy trzymać z dala od otwartego ognia. W przypadku zapalenia gasić wodą, gaśnicą śniegową lub proszkową (ABC lub BC).


Post Thumbnail Image

c.d.n.